



A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból meghirdetett felhívás célja a vállalkozói szféra, különösen a kis- és középvállalkozások nemzetközi kutatás-fejlesztési együttműködését elősegítő EUREKA programban való magyar részvétel támogatása, illetve ezen keresztül:
Módosult a „Nagyvállalati fókuszterületi innovációs program” című és 2024-1.1.2-NAGYVÁLL_FÓKUSZ kódszámú pályázati felhívás.
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból meghirdetett pályázati felhívás célja, hogy kiszámítható forrást biztosítsanak a magyar gazdaság innovációjának ösztönzésére, és lehetővé tegyék a gazdaság és a társadalmi élet területein hasznosuló kutatás-fejlesztés erősítését, a hazai és külföldi kutatási eredmények hasznosítását, az innovációs infrastruktúra és annak körébe tartozó szolgáltató tevékenységek fejlesztését.
Az IMSYS Kft. és a HOLOFON Zrt. együttműködése környezettudatos megoldást kínál a víz- és szennyvízkezelés problémájára. A két magyar vállalkozás a különböző ferrátok víztisztításra való felhasználását, valamint a ferráttermékek hatékony szállítását lehetővé tevő új csomagolóanyag kifejlesztését tűzte ki céljául. A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap támogatásával megvalósult projekt eredményeként hatékonyan kezelhetők a biológiailag szennyezett vizek, egy úszómedencétől kezdve akár a kórházi szennyvízig, de ugyanez a megoldás például a katasztrófavédelemben is jól hasznosítható, hiszen természeti csapások esetén kálium-ferrát alkalmazásával a szakemberek már a helyszínen gyorsan fertőtleníthetnék az ivóvizet.
A GE HealthCare Kft. és a Debreceni Egyetem közös kutatás-fejlesztési projektje mesterséges intelligencia segítségével teszi hatékonyabbá az orvosi diagnosztikát és a gyógyszeripari kutatásokat. Természetes nyelvfeldolgozó algoritmusokon alapuló megoldásuk a képi és szöveges leletek elemzését és rendszerezését támogatja, amivel többek között az egészségügyi kutatásokba bevonható páciensek is célzottan azonosíthatók.
A 77 Elektronika Kft. magyar fejlesztésű, ingyenesen használható telemedicinás rendszere forradalmasítja az online orvosi távszolgáltatást. A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból támogatott projekt célja a diabéteszes, vagy annak előszobájában lévő páciensek személyre szabott kezelése volt. Ezért hozták létre a Dcont® eNAPLÓ felületét, ahova a Dcont® vércukormérő eszközzel rendelkezők gyorsan és egyszerűen tölthetik fel mért adataikat. Ezek értelmezését számos grafikon és statisztika segíti, ami megkönnyíti a páciens tájékozódását és az adatokat vizsgáló szakorvos munkáját is.
Az Európai Unió 2021–2027 között zajló Horizont Európa kutatási és innovációs keretprogramjának égisze alatt számos pályázati lehetőség válik elérhetővé az egyéni kutatói kiválóság, az áttörést hozó innovációk és a jelentős társadalmi kihívások kezelését célzó nemzetközi konzorciumok által megvalósított kutatási és innovációs projektek támogatására. A 95,5 milliárd euró költségvetéssel gazdálkodó program megvalósítása során előtérbe kerül az elnyert támogatások közvetlenül érzékelhető társadalmi vagy gazdasági hasznosságának követelménye, továbbá a zöld és digitális átmenet előmozdítása.
A Kulturális és Innovációs Minisztérium a kultúráért és innovációért felelős miniszter által adományozható elismerésekről szóló 2/2023. (III. 8.) KIM rendelet (a továbbiakban: 2/2023. (III. 8.) KIM rendelet) alapján felhívást tesz közzé Társadalmi Innovációs Díj (a továbbiakban: Díj) elnyerésére.
Az utóbbi évek legjobb magyar eredményét érte el Vida Ákos az Egyesült Államokbeli Ohioban megrendezett ifjúsági tudományos versenyek világbajnokságán, ahol szakterületén belül ezüstérmet szerzett a háromdimenziós nyomtatás továbbfejlesztését célzó projektjével. Ákos már a pénteki döntőt megelőző napon in magára vonta a zsűri figyelmét és elhozta az Auto Care Association 5000 dolláros, valamint a Patent and Trademark Office Society 500 dolláros különdíját. Az International Science and Engineering Fair (ISEF) a világ minden tájáról közel 1800 középiskolás diákot fogadott, így a magyar versenyző erős nemzetközi mezőnyben érte el a kiváló eredményt.
2025. május 10-16 között, az Egyesült Államokbeli Ohioban rendezik az ifjúsági tudományos versenyek világbajnokságát, amelyen hazánkat két kiemelkedő teljesítményt nyújtó gimnazista, Raposa Bálint és Vida Ákos képviseli. Bálint az akkumulátorok teljesítménynövelésével, Ákos a 3D nyomtatás továbbfejlesztésével bizonyított a hazai innovációs versenyeken és kvalifikálta magát a nemzetközi megmérettetésre. Az International Science and Engineering Fair (ISEF) a világ minden tájáról közel 1800 középiskolás diákot fogad minden évben, hogy megmérkőzzenek az értékes díjakért.
Follow the official LinkedIn channel of the conference: Week of Innovative Regions in Europe 2024
Join us for the Week of Innovative Regions in Europe (WIRE) conference under the Hungarian Presidency! The event will take place from November 13-14, 2024, in the beautiful city of Budapest. Don’t miss this exceptional opportunity to meet and network with representatives and experts from all over Europe!